NASTÁLO

/Tomáš Vaněk/

Začalo to jako docela dobrý nápad. Aby se donutil zhubnout, a tedy si mohl potenciálně zašoustat s některou ze svých četných kamarádek, na jednu stranu musel, na druhou i chtěl, cvičit. A tak si vymyslel zhruba takový plán. Jako člověk majetný a duchem přítomný se rozhodl platit za každé jídlo i pití v naturáliích. Například: než si dá kafe a cigaretu, zaplatí tím, že osmkrát utrhne pomyslné jablko ze stromu poznání, aby se trochu protáhl. Před každým jídlem udělá lehsed díkuvzdání. A znovu se tak naučí řádu a skrze dobré zvyky se stane dobrým člověkem. Udělal si tabulku a usmyslel si, že si ji pověsí na ledničku. Návštěvy stejně nepřijímal jinde než v pokojích k tomu určených a kuchyň pro služebnictvo byla dostatečně rozlehlá na to, aby si v ní občas zaskotačil s placenou společnicí. Vždycky to chtěl naopak a toužil po tom, aby komorná jeho imaginární ženy spala v jeho posteli a on jí mohl masírovat nohy svým roztouženým zápěstím. Horkými prsty dělat tu třešničku na dortu jejích orgasmů. Chtěl si zkrátka vyměnit roli, říkalo se tomu sociální transvestitismus. A tak opustil bankovní sektor svého domu a pomalu kráčel do koupelny, kde se chtěl oholit zcela donaha. Od nynějška bude sluhou božím. Tak božím, až se z něj stane zboží na trhu spásy. Bude k dispozici svému služebnictvu. Nechal si je zavolat ještě z vany. Stáli před koupelnou, a když před ně předstoupil v županu, uctivě se usmívali.

„Poslechněte, co budou nové pořádky ode dneška do konečných dnů světa!“

Dívky a chlapci, které si dříve tak pečlivě vybíral, zůstali poněkud zkoprnělí. Rozhrnul župan a oni spatřili spoustu ran a červených fleků na jeho dříve tak ochlupené hrudi. Olysalost Odyssea vracejícího se na Ithaku upoutala jejich pozornost, a co se pak stalo, stálo by za bližší prozkoumání. Chlapci i dívky k němu ztratili rázem veškerou úctu a pomstili se mu za utrpěná příkoří. Není tu řeč jen o nuceném sexu na různý způsob, prznili ho a trápili s divokostí vlků, dokud se mu hruď nepočala dmout touhou po zhojení.

Když se probral z tohoto trapného snu o svrchovanosti, zjistil, že krvácí ze zduřelých hemoroidů. V renesančním spise si dávno přečetl, že krvácení z konečníku znamená probuzení tendencí k dobru. Na dva způsoby se pokřižoval, a protože chtěl snídat kávu s cigaretou, utrhl několik zlatých jablíček, která mu jen připomínala podprsenku jeho dominy. Ano, platil si za tuto výchovu v elegána, který není zhýčkaný jagelonským dědictvím, který nehledě na to, že nemá hluboko do kapsy, poctivě cvičí. A za odměnu si tato dáma pokaždé připínala špendlík s větší hlavičkou na klopu svého apartního saka. Byl to zase on, k smrti vtipný a znovuzrozený, loď už nabrala dobrý směr a on se s radostí protáhl nad úsvitem slunce a plivl na zem černé kuchyně svého tajemného hradu.