BOHATÁ PALETA ČERNÝCH BAREV SNĚNÍ

Bohatá Paleta Černých Barev SněníSrdečně zveme na tuto výživnou událost na které vystupují, mimo jiné,
i publikující v Chronu.

Kdy: 3. 10. od 18 hod.

Kde: Zahrádka Na Střeláku (Písecká 7, Brno)

Co: Viz text pořadatelů:

/// Sen party no. 3
/// Zkráceně BPCBS
/// Moderátor – Kontroverzní umělec Michal Štochl

/// Zahrádka na Střeláku – pro mne osobně velké překvapení, jak férové místo se dá v Brně nalézt.
Akce se bude konat v sice nevytápěném, ale uzavřeném, zastřešeném, suchém a v poměrně velikém prostoru před rekonstrukcí. Proto se lépe oblečte. V rámci akce proběhne od pátku i dekorování samotného místa, lycry, plátna, objekty.

—————————————————————————-

/// Ta tma je pro mě jako prozření. Netopím se v černotě, ale zvládám plavat. Zdá se mi. (MČ)

/// Ježišikriste, tohle je snad sen?! Přišel si sem jaksi znenadání nepřipraven. Lidé jsou zde poloznámí a polocizí. Hle potkals přítele, ale jak pozdravíš ho ihned zmizí. Máš vystoupení? Stojíš na pódiu ve skafandru pavučin. Jsi i posluchačem, posloucháš nohama. A krápníky nám škrtají o vysoké naděje. Je tu hluk a právě proto se nic neděje. No tohle musí být sen! Ne, to je jen party se jménem tvého psa. Hledáš tmu, jdeš za zdrojem. Padáš do palety černých barev zla. Tohle je totiž sen prorocký. Narostly ti křídla babočky. A umělci jsou pitoreskně na zabití. A cihly pod omítkou smutně svítí. Je ti napoblití a vlastně nevíš proč. Na toaletách se platí vstupné na kolotoč. A zase se probudíš, ale jsi stále zde. Čekáš na svou milou, ale ta nedojde. A pak přijde a nemá svoji hlavu. Má sombréro zapomnění, v očích vůni přístavu. Připomněla ti, že máš být na úřadu práce. Že přijíždí policie, správci srandy bez legrace. Normalizační hlídka dobré zábavy. Ve flakónu odměřeného chování. Agresivní narozeninové oslavy. Kdo kdy viděl DJe s kopyty? Kdo kdy viděl reproduktor s vlastními názory? Chlapče probuď se fandí ti. Celé hokejové družstvo. (MK)

/// Propité palety noci, tváře se noří do sna a utichají na věčnost cestou do tajemných dálek nesmírných. Nic není jako bylo nic není jako bude nic není a to je jistota v nás, jaký je rozdíl že stojíš na jedné straně barikády a díváš se do tváře svého vlastního zrcadla, házíš kameny v útoku v nenávisti proti svému vlastnímu světlu. Útok jen sám proti sobě, zapoj se přidej se jsi součástí světa, která vzniká, píše se jako stránky románu za pochodu, buď aktérem i když jsi jen přišel popít čaj, ve snu je možné všechno, i ty nejfantastičtější představy co tě kdy napadli je možné realizovat z černé a bílé drahý příteli, neboj se otevřít se světu za obrazem abys mohl zazářit jako posvátné slunce v jediném okamžiku a znovu padnout jako hvězda z nebe přímo do tvé polévky připravené k obědu a sníst se jedním tahem lžičky na plátno. Unesen u.f.o. na nekonečnou cestu vesmírem do dálek snové fantazie je výtvor čiré dekadence, která zraje jako krev Krista ve dvou deci skla z krabičáku , neboj se přiznat barvu, nebo se nenadechneš aby jsi se mohl nadechnout. Potichu počkej až zhasnou svíčky, zavři oči a ponoř se do bezmezné reality snu se mnou, s tebou, s ní i onou sranda, možná snad se nic nestane, snad se nemůže nic stát a co by se vlastně mělo stát když snová realita neexistuje doopravdy jako by byla ale ona není a zamotává se to do sebe jako kosmickej sebe se pořírající had věčnosti, neutečeš před smrtí ale věř že není, jen se připrav na správnou chvíli a připrav se na ten záblesk pak předvedeš své trumfy ukážeš život jakým jsi a stvrdíš to podpisem možná i proto se ukaž právě ty protože jsi potenciální člen kapely která nevznikla protože čeká na tu správnou chvíli, nerozhodnost není na místě ve chvíli kdy vítězí hvězdné války v nedaleké dimenzi sousedního vesmíru ale neboj to představení ještě přijde avšak jsi li na něj připraven, jediné co tě může odradit je strach ze své vlastní tmy kterou prozáří světlo nalezené ve snu bratře a sestro. (MŠ)

/// Červené oči.
Zelené oči.
Fialové oči. Zírají.
Nechoď pryč a nechoď moc blízko.
Tma škrábe šarlatovými nehty
do nic netušících tváří.
Do borůvkových koláčů.
Nenarození do tmy křičí.
Skrze živé pláčí po životě.
Dávno mrtví se tomu smějí.
Smějí se ústy pannen
ve výkladních skíních.
Obleč si na sebe ty panny.
Staň se opět pannou.
Zašij rány, zažij rána, zastav krev.
Modré oči toho pána.
Nic nepluje v nich.
Ani loď. Ani mrak.
Jeho duši nenajdeš.
Modré.
Kde nic není
tam jsme my.
Černí. Silní.
Křehcí.
Skleněné květiny.
Nemotorové.
Netvoři.
Slupky naplněné novým obsahem.
Vyjdi do sna.
Naplň se námi.
(AB)

/// Černá co tě chce uhnat = hudba

*/// Samčo, brat dážďoviek – Kde jsi celou noc? Uprostřed cizí večeře, provrtávám se ti do spaní, tys to chtěla.
*/// Frau Frankenstein und spüllboys – Něco se objevilo v šatníku, musel to někdo vyplést z provázků, střívek a tasemnic, páč to krásně voní, po muškátu.
*/// Plague Called Humanity – Skupinka loupežníků se vydala směrem na východ. U Hořic si postavili provizorní tábor, z nejž se pomalu vznáší raketoplán. Mrká na tebe.
*/// Pavel Ondračka – Šklebí se, zatímco žvýkáš lepenku, zatímco si představuješ jak zatíná podpatek do tvého lehce obtloustlého břicha.
*/// Tree Spirit – Poetika strojních mechanismů je nezastavitelná. Je jako paže co točí klikou a kolem od okovu. Je jako hmyz co ztratil zaměstnání a co se domáhá své podpory v hmotné nouzi.
*/// Johnny Násilník – Potkal jsi ho mezi stromy. Byl tam natažený jako špagát na prádlo. Tenkrát (narozdíl od dnešních dní) byl prázdný jako čekárna. Naplnil jsi jej očekáváním brzké erupce v galerii samoty.
*/// David Thx – Tak tuto bestii by neměl nikdo podceňovat. Vlezla ti do soukromého života, čte ti sms zprávy, a to jen a jen kvůli tomu, že tě tajně miluje.
*/// Višná za Bory – Kdyby hory měly křídla, nemusela by být elektronika tak nesnesitelně úslužná.

—————————————————————————-

/// Černá co tě mate = poezie + perfomancé
*/// Geng Beng – tvárná tma vesmíru
*/// .24 (Karel Braun , Michal Štochl) – Hnědá tma
*/// Marie Čmelíková – Rudá tma
*/// Andie Bech a Kuba – Fialově modrá tma
*/// Native Vincenzo – Smaragdově zelená tma

/// Černá s lokty po pás ve vodě = zázemí

*/// Láska Vděčnost Čaj Systém – Zvukový samorost.
*/// Višná za Bory – Bedny, co by chtěly zpívat s Madonnou.
*/// CHRON – Žlutá černá barva listů tabáku
*/// Chaoscompany.cz – Něco víc, než neumyté nádobí.